• Arsanız göç alan bölgelerde olmalı. O bölgenin göç alabilmesi için sanayi, ulaşım, turizm, üniversite gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

  Resmi açıdan sorunsuz olmalı yani imarlı, ifrazlı olmalı, ileride sorun yaşamamak ve bağımsız hareket edebilmek için hisseli değil tek tapulu olmalı. Tapu devri yapılmadan önce resmi bilgiler arsanın bulunduğu bölge belediyesinden teyit edilmeli. Kurumsal şirketler tercih edilmeli.

   

.. Devamı
 • Tüm arsalarımız imarlıdır.

   

.. Devamı

Hiçbir yatırım aracı kesin rakamlarda gelecekteki kazanca dair bilgi veremez. Buna arsa yatırımı da dahildir. Fakat 10 yıllık kurumsal geçmişimizdeki istatistiklerimize göre bir arsa yatırımcısı %100 kazanmak istiyorsa ödemesini tamamladıktan sonra en az 5 yıl beklemeyi göze alabilmelidir. Fakat genel olarak yıllık bazda ortalama % 20 kazanmakta olup bu oranı peşin ve vadeli alımlar etkilememtedir.Süre 5 yıl ve üzerine çıktıkça kazanç oranları da artmaktadır.

.. Devamı
 • Bir yere tapu verilmesi sorun olduğu veya olmadığı anlamına gelmez. Hisseli arsa bir arsanın birden fazla sahibi olduğu anlamına gelir. Kaç hissedar varsa, arsa o kadar hisseye bölünür ve o hisse karşılığı tapuları kişilere teslim edilir. “Sorun” olarak bahsedilen konu hissedar iken bireysel hareket edememe sorunudur. Yatırım için alınırsa satması, elden çıkarılması çok zor bir üründür. Yerleşmek için alınırsa bu fikri bireysel olarak hayata geçiremezsiniz, tüm hissedarlarla ortak karar vermeniz gerekmektedir.

   

.. Devamı

Ücretsiz ve kişiye özel servis hizmeti veriyoruz.

.. Devamı

Evet, taksitle arsa alabilirsiniz. 24 ile 36 ay arasında taksitlendirme imkanımız mevcut.

.. Devamı
 • İmar planı onaylanmış, kat sayısı belli, inşaat kapalı alan metrekaresi belli, kat yüksekliği belli, projesi çizilmiş, ruhsatı çıkarılmış ve onaylanmış, ifrazı yapılmış arsa demektir. Tüm resmi süreçleri onaylanmış arsa aldığınızda kötü süprizlerle karşılaşma riskinizi sıfırlamış olursunuz.

   

.. Devamı
 • Proje değişikliği yaptırmanız gerekmektedir. Bu da ekstra maliyet ve zaman kaybı demektir.

   

.. Devamı
 • Arsa tapu devri asaleten yapılacaksa kimlik ve 2 fotoğraf yeterli olacaktır. Vekaleten yapılacak ise, aracı kurum veya kişiye arsa alacağınız bölge sınırları içerisinde adınıza tapu alabilmesi için noterden çıkardığınız vekaletnameyi vermeniz gerekmektedir.

   

.. Devamı

Metrekare ve konum kıyaslandığında kesinlikle konum daha önemlidir. Gelişmekte olan bir bölgeden 500 m² yer almak, gelişmeye açık olmayan bir bölgeden 5 dönüm yer almaktan her zaman daha kârlı bir yatırımdır.

.. Devamı

Devletin resmi tapu ve kadastro sitesinde bulunan parsel sorgu bölümüne girerek almayı düşündüğünüz arsanın il-ilçe-mahalle-ada ve parsel bilgileri ile arsanın konumuna ve resmi bilgilerine ulaşılabilirsiniz. Bununla birlikte bölgede bulunan tapu ve kadastro müdürlüğüne başvurarak cüzi bir hizmet bedeli karşılığında devletin resmi memuruna almayı düşünüğünüz yer bilgileri ile gösterilen yer bilgilerini alacağınız arsanın m²’sine kadar teyit ettirebilirsiniz.

.. Devamı

İfraz bir toprak parçasının parsellere bölünmesi işlemidir. İfrazı yapılmış bir arsa alırsanız arsanızın gelecekte yol, park gibi sosyal alanlara girme riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Aldığınız arsanın metrekaresi ifraz işlemi ile tüm terkleri yapılmış şekilde sizin olur.

.. Devamı

Komisyon almıyoruz.

.. Devamı

Arsa bedelinin yarısı ödendiği anda tapu teslimi yapılmaktadır.

.. Devamı
 • Arsa belediyenin hizmet götürdüğü, yerleşime ayrılan, inşaat yapılabilir alanlardaki toprak parçalarına denir. Tarla ise tarım için ayrılan ve tarım yapmaya müsait toprak parçasıdır. Yatırım olarak bakıldığında, arsa tarlaya göre daha kısa vadeli bir yatırım aracıdır.

   

.. Devamı

Hayır, yapılamaz.

.. Devamı